KLUB NAUKOWY „NOVINA” ZAPRASZA!

Nasz głód wiedzy jest tak duży, że postanowiliśmy powołać do życia Klub Naukowy „Novina” (KNN). Jego nadrzędnym celem będzie dzielenie się najnowszą wiedzą z zakresu szeroko rozumianej fizjoterapii, a także wymiana doświadczeń z pracy z pacjentem oraz doskonalenie umiejętności praktycznych. Aktualności można śledzić tutaj.

Wszystkich chętnych do nawiązania współpracy serdecznie zapraszamy. Regulamin oraz warunki członkostwa dostępne są w siedzibie GM Novina.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Klub Naukowy „Novina” serdecznie zaprasza Klubowiczów na styczniową sesję naukową, która odbędzie się 29.01.2019 r. Czekamy na Was – w Nowym Roku:).


PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KLUBU NAUKOWEGO NOVINA W 2017

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KLUBU NAUKOWEGO NOVINA W 2017

Rok 2017 był dla Gabinetów Medycznych Novina rokiem przełomowym. Dzięki zrealizowanej rozbudowie zyskaliśmy nowe powierzchnie dla Pacjentów a także,  w połowie roku, nową nazwę :). Pomimo intensywnych prac remontowych działalność Klubu Naukowego Novina (KNN) nie została zawieszona – a wręcz przeciwnie – działaliśmy niezwykle prężnie. Klubowicze uczestniczyli w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach zarówno tych organizowanych przez KNN, jak i indywidualnie. Łączna liczba godzin spędzonych na wspólnych i indywidualnych szkoleniach oraz kursach zawodowych całego zespołu Gabinetów Medycznych Novina wynosiła blisko 500 godzin!

Na początku roku zajmowaliśmy się tematyką bólu oraz igłoterapii.

W marcu współpracująca z nami mgr Agata Mastalerz – podolog  wygłosiła interesujący wykład pt.: „Halluxy okiem podologa”. Na kolejnym posiedzeniu KNNu mieliśmy natomiast okazję poznać ten sam problem terapeutyczny z punktu widzenia fizjoterapeuty.

Czerwiec zaowocował współpracą z mgr Anną Ratajczyk, fizjoterapeutką i położną, która zrealizowała dla Klubowiczów warsztat „Wczesna interwencja fizjoterapeuty u małych dzieci”. Dzięki temu jeszcze lepiej rozumiemy problemy terapeutyczne „Małych Pacjentów”.

Następnie zajmowaliśmy się aspektami obrzęku kończyn dolnych, poznaliśmy szerzej m.in. techniki bandażowania i podstawy kompresoterapii.

Po wakacyjnej przerwie mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o innowacjach w szeroko rozumianej rehabilitacji – to był naprawdę inspirujący wykład! Dyskutowaliśmy także o metodzie Pilates i jej zastosowaniu w rehabilitacji.

Ważnym wydarzeniem w minionym roku był też październikowy warsztat dla Seniorów: „Trzymaj się z Noviną – Profilaktyka upadków u osób starszych”, który odbył się w ramach akcji „Senioralni. Poznań 2017”. Frekwencja była imponująca!

Nasz naukowy rok zakończyliśmy szkoleniem przeprowadzonym przez dr Jagodę Goślińską „Podstawy diagnostyki i leczenia zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych”. Warsztat ten był doskonałym dopełnieniem dotychczasowych umiejętności i posiadanej wiedzy Klubowiczów w tym temacie. Na grudniowym posiedzeniu natomiast – oprócz świątecznych życzeń – usłyszeliśmy równie ciekawy wykład o fizjoterapii w otolaryngologii i foniatrii, który znakomicie nawiązywał do wcześniejszych tematów.

Dziękujemy za zaangażowanie w działania Klubu w 2017 roku wszystkim  Uczestnikom. Mamy nadzieję, że rok 2018 będzie dla Klubu Naukowego Novina czasem nie tylko naukowych sukcesów, ale także wielu ciekawych wyzwań i projektów.

 


NOVINA W WALCE Z CUKRZYCĄ

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Cukrzycy w ramach Klubu Naukowego Novina rozpoczynamy nasz nowy projekt „Novina w walce z cukrzycą„. Wszystkich diabetyków serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne oraz zapoznanie się z naszymi propozycjami wspomagania leczenia cukrzycy.
novina-w-walce-z-cukrzyca


60+ ZNOWU AKTYWNI Z NOVINĄ

Miło nam poinformować o nowym projekcie powstałym pod patronatem naszego Klubu: „60+ ZNOWU AKTYWNI Z NOVINĄ”. Projekt ten przeznaczony jest specjalnie dla osób w wieku 60+ chcących aktywnie i zdrowo spędzać czas. W jego ramach planujemy cykl warsztatów fizjoterapeutycznych poświęconych tematyce dotyczącej wieku dojrzałego oraz treningi otwarte dla Seniorów. Chcemy również zorganizować grupę chętnych na cotygodniowe ćwiczenia ruchowe. Wszystkich Klubowiczów zainteresowanych włączeniem się do tej inicjatywy serdecznie zapraszamy!
60-znowu-aktywni-z-novina