KLUB NAUKOWY „NOVINA” ZAPRASZA!

Nasz głód wiedzy jest tak duży, że postanowiliśmy powołać do życia Klub Naukowy „Novina” (KNN). Jego nadrzędnym celem będzie dzielenie się najnowszą wiedzą z zakresu szeroko rozumianej fizjoterapii, a także wymiana doświadczeń z pracy z pacjentem oraz doskonalenie umiejętności praktycznych. Aktualności można śledzić tutaj.

Wszystkich chętnych do nawiązania współpracy serdecznie zapraszamy. Regulamin oraz warunki członkostwa dostępne są w siedzibie GM Novina.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Klub Naukowy „Novina” serdecznie zaprasza swoich Uczestników na kolejną świąteczną sesję naukową, która odbędzie się 19.12.2017 r. Już nie możemy się doczekać!


PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KLUBU NAUKOWEGO NOVINA W 2016

Rok 2016 był czasem pracowitym i pełnym nowych doświadczeń dla wszystkich zaangażowanych w działalność Klubu Naukowego Novina (KNN). Klubowicze uczestniczyli w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach zarówno tych organizowanych przez KNN, jak i indywidualnie. Łączna liczba godzin spędzonych na wspólnych i indywidualnych szkoleniach oraz kursach zawodowych całego zespołu Gabinetów Medycznych Novina wynosiła blisko 450 godzin!

Na początku roku w ramach naszego projektu „Novina w walce z cukrzycą” zajmowaliśmy się tematyką diabetyków. W styczniu rozpatrywaliśmy fizjoterapeutyczne aspekty wspomagania terapii osób z cukrzycą. W lutym natomiast zaproszony dietetyk wygłosił inspirujący wykład nt. : ”Dieta w cukrzycy”.

Początek roku zaowocował także współpracą z Panem Aleksandrem Wilanowskim z firmy Nord Walk, który zrealizował dla Klubowiczów „Kurs Instruktorski Nordic Walking”. Dzięki temu nasi fizjoterapeuci mogli zacząć zapraszać na treningi z kijkami wielu pacjentów.

Marzec ogłosiliśmy miesiącem stawu kolanowego za sprawą interesującej prelekcji na temat innowacji w fizjoterapii właśnie tego niezwykle skomplikowanego stawu.

W maju KNN przeprowadził otwarty warsztat z udziałem podologa Agaty Mastalerz „Jak dbać o stopy”, która opowiadała o zasadach pielęgnacji stóp i wpływie stóp na sylwetkę i zdrowie całego ciała. Frekwencja była imponująca! Następnie zajmowaliśmy się aspektami rehabilitacji w warunkach domowych.

Po wakacyjnej przerwie mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o specyfice opieki fizjoterapeutycznej zawodników rugby.

Ważnym wydarzeniem w minionym roku był też warsztat dla Seniorów: „Stretching dla Seniorów na Novinie”, który odbył się w ramach akcji „Senioralni. Poznań 2016”. Uświetnieniem tej imprezy była niezwykle miła dla nas Inauguracja, na której otrzymaliśmy z rąk Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka „Certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom”. Brawo MY!

Nasz naukowy rok zakończyliśmy szkoleniem zorganizowanym przez firmę BTL Poland z obsługi urządzenia Lymphastim BTL-6000 TOPLINE. Aparat ten, stosowany do drenażu limfatycznego, będzie doskonałym uzupełnieniem kompleksowej terapii przeciwobrzękowej na Novinie.

Dziękujemy za zaangażowanie w działania Klubu w 2016 roku wszystkim Uczestnikom. Mamy nadzieję, że rok 2017 będzie dla Klubu Naukowego Novina czasem nie tylko naukowych sukcesów, ale także wielu ciekawych wyzwań i projektów.


NOVINA W WALCE Z CUKRZYCĄ

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Cukrzycy w ramach Klubu Naukowego Novina rozpoczynamy nasz nowy projekt „Novina w walce z cukrzycą„. Wszystkich diabetyków serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne oraz zapoznanie się z naszymi propozycjami wspomagania leczenia cukrzycy.
novina-w-walce-z-cukrzyca


60+ ZNOWU AKTYWNI Z NOVINĄ

Miło nam poinformować o nowym projekcie powstałym pod patronatem naszego Klubu: „60+ ZNOWU AKTYWNI Z NOVINĄ”. Projekt ten przeznaczony jest specjalnie dla osób w wieku 60+ chcących aktywnie i zdrowo spędzać czas. W jego ramach planujemy cykl warsztatów fizjoterapeutycznych poświęconych tematyce dotyczącej wieku dojrzałego oraz treningi otwarte dla Seniorów. Chcemy również zorganizować grupę chętnych na cotygodniowe ćwiczenia ruchowe. Wszystkich Klubowiczów zainteresowanych włączeniem się do tej inicjatywy serdecznie zapraszamy!
60-znowu-aktywni-z-novina