Klub Naukowy Novina

KLUB NAUKOWY “NOVINA” ZAPRASZA!

Nasz głód wiedzy jest tak duży, że postanowiliśmy powołać do życia Klub Naukowy „Novina” (KNN). Jego nadrzędnym celem będzie dzielenie się najnowszą wiedzą z zakresu szeroko rozumianej fizjoterapii, a także wymiana doświadczeń z pracy z pacjentem oraz doskonalenie umiejętności praktycznych. Aktualności można śledzić tutaj.

Wszystkich chętnych do nawiązania współpracy serdecznie zapraszamy. Regulamin oraz warunki członkostwa dostępne są w siedzibie GM Novina.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

⚕️ Klub Naukowy „Novina” serdecznie zaprasza Klubowiczów na kolejną sesję naukową po wakacjach. Czekamy na Was we wrześniu i życzymy wielu sposobności do rozwoju naukowego (i nie tylko)  🙂


PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KLUBU NAUKOWEGO NOVINA W 2018

W 2018 roku świętowaliśmy hucznie dziesięciolecie działalności Gabinetów Medycznych Novina, a tym samym pięciolecie Klubu Naukowego Novina – to kawał dobrej naukowej historii!.

W minionym roku Klubowicze uczestniczyli w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach zarówno tych organizowanych przez KNN, jak i indywidualnie. Łączna liczba godzin spędzonych na wspólnych i indywidualnych szkoleniach oraz kursach zawodowych całego zespołu Gabinetów Medycznych Novina wynosiła ponad 520 godzin. To wspaniały wynik – wszystkim dziękujemy i gratulujemy!

Podczas naszych comiesięcznych spotkań na początku roku zajmowaliśmy się tematyką dysfunkcji więzadeł miednicy oraz niekonwencjonalnymi możliwościami terapii falą uderzeniową.

Z kolei w lutym nie zabrakło multidyscyplinarnego akcentu, tj. wysłuchaliśmy wykładu dietetyka pt.: „Niedoczynność tarczycy okiem dietetyka”.

Marzec zaowocował natomiast współpracą z mgr Anną Ratajczyk, fizjoterapeutką i położną, która zrealizowała dla Klubowiczów praktyczny warsztat “Rozstęp mięśni brzucha”. Dzięki temu jeszcze lepiej rozumiemy problemy terapeutyczne młodych mam.

Następnie podczas arcyciekawego wykładu osteopaty zajmowaliśmy się aspektami osteopatycznego spojrzenia na terapię stawu barkowego.

Po wakacyjnej przerwie mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o innowacjach w szeroko rozumianej rehabilitacji – to był naprawdę inspirujący wykład!

Ważnym wydarzeniem w minionym roku był też październikowy warsztat dla Seniorów: “Bolączki kobiety 60+”, który odbył się w ramach akcji „Senioralni. Poznań 2018”. Frekwencja, jak zawsze była imponująca!

Również w październiku współpracująca z nami Agata Mastalerz – podolog – wygłosiła interesujący wykład na temat odciążeń w podologii. Bo przecież jesteśmy po to, aby zespołowo odciążać od dolegliwości naszych Pacjentów.

Na kolejnym, (50. z kolei!) posiedzeniu KNNu mieliśmy natomiast okazję poznać zarysy metody Dorna w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Warsztat ten był doskonałym dopełnieniem dotychczasowych umiejętności i posiadanej wiedzy Klubowiczów w tym temacie.

Na grudniowym spotkaniu – oprócz świątecznych życzeń – usłyszeliśmy równie zajmujący wykład „Blizna – terapia kompleksowa”.

Dziękujemy za zaangażowanie w działania Klubu w 2018 roku wszystkim  Uczestnikom. Mamy nadzieję, że rok 2019 będzie dla Klubu Naukowego Novina czasem nie tylko naukowych sukcesów, ale także wielu ciekawych wyzwań i projektów.


NOVINA W WALCE Z CUKRZYCĄ

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Cukrzycy w ramach Klubu Naukowego Novina rozpoczynamy nasz nowy projekt „Novina w walce z cukrzycą„. Wszystkich diabetyków serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne oraz zapoznanie się z naszymi propozycjami wspomagania leczenia cukrzycy.
novina-w-walce-z-cukrzyca


60+ ZNOWU AKTYWNI Z NOVINĄ

Miło nam poinformować o nowym projekcie powstałym pod patronatem naszego Klubu: „60+ ZNOWU AKTYWNI Z NOVINĄ”. Projekt ten przeznaczony jest specjalnie dla osób w wieku 60+ chcących aktywnie i zdrowo spędzać czas. W jego ramach planujemy cykl warsztatów fizjoterapeutycznych poświęconych tematyce dotyczącej wieku dojrzałego oraz treningi otwarte dla Seniorów. Chcemy również zorganizować grupę chętnych na cotygodniowe ćwiczenia ruchowe. Wszystkich Klubowiczów zainteresowanych włączeniem się do tej inicjatywy serdecznie zapraszamy!
60-znowu-aktywni-z-novina